CHIEFTEC zdroj Value, APB-400B8, 400W, ATX-12V V.2.3 , PS-2 type with 12cm Fan, Active PFC, 230V
Přidat do oblíbenýchCHIEFTEC zdroj Value, APB-400B8, 400W, ATX-12V V.2.3 , PS-2 type with 12cm Fan, Active PFC, 230V
Výkon zdroje (W):400; Formát zdroje:ATX; Konektory:8pin CPU 1x, PCIe 6-pin, PCIe 8-pin, SATA 15-pin, Molex, FDD; Konektory pro základní desku:ATX 20-pin, ATX 24-pin, EPS 8-pin; Efektivita zdroje:80 Plus; Podsvícení:Bez podsvícení.
Kód produktu1022507
Part numberAPB-400B8
EAN produktu4710713230552
Záruka:24 Měsíc(ů)
Výrobce:Chieftec
Skladová dostupnost:Skladem
Hlídací pes
Performance
AC Input:
230V / 4A
Frequency:
50 Hz
+5V:
18A
+3,3V:
22A
+5V & +3,3V combined:
120W
+12V 1:
18A
+12V 2:
17A
+12V 1 & +12V 2 combined:
336W
+12V 3:
N/A
+12V 4:
N/A
+12V 3 & +12V 4 combined:
P.F.:
>0,9
-12V:
0,3A / 3,6W
+5VSB:
2,5A / 12,5W
Maximum Load:
400W
Native cable
20+4PIN ATX:
1
SATA:
3
MOLEX:
2
Floppy:
1
4PIN 12V:
8PIN 12V:
8PIN (4+4) 12V:
6PIN PCIe:
8PIN (6+2) PCIe:
Features
Spezification:
ATX 12V 2.3
Form factor:
PS II
Efficiency:
<80%
Dimension (DxWxH):
140 mm x 150 mm x 87 mm
PFC:
Active PFC (0,9)
Fan:
120mm silent fan
Security:
UVP (Undervoltage protection)
OVP (Overvoltage protection)
SCP (Short-circuit protection)
OPP (Overload protection)
AFC (Automatic Fanspeed Control)
Warranty:
24 Month
Formát zdroje: ATX
Konektory: 8pin CPU 1x