CHIEFTEC zdroj SteelPower Series 750W, BDK-750FC, 80+ Bronze
Přidat do oblíbenýchCHIEFTEC zdroj SteelPower Series 750W, BDK-750FC, 80+ Bronze
Kód produktu1022661
Part numberBDK-750FC
EAN produktu0753263077431
Model Steel Power
Article no. BDK-750FC
EAN code 0753263077431
Weight (without/with package) 1.7kg / 2.24kg
AC input 100-240V / 10.0A
Frequency 47 - 63Hz
+5V 20.0A
+3.3 V 20.0A
+5 V & +3.3 V combined 120W
+12 V1 62.5A
+12V2 -
+12V1, +12V2 combined 750W
P.F. >0,9
-12 V 0,3A / 3,6W
+ 5VBS 2,5A / 12,5W
Maximum Power 750W
8 PIN EPS (4+4) 2
8 PIN PCIe (6+2) 4
8 PIN EPS (4+4) 600/150
8 PIN PCIe (6+2) 2 x 500/150
Features
ATX12V Version ATX 12V 2.3
Efficiency 80 PLUS® Bronze
Dimension (D x W x H) 140 x 150 x 86mm
PFC Active PFC (0,9)
Fan 120mm FDB silent fan
Formát zdroje: ATX
Konektory: 8pin CPU 1x
Konektory: 8pin CPU 2x