CHIEFTEC zdroj SFX Smart Series, BFX-350BS, 350 W, 80+ Bronze
Přidat do oblíbenýchCHIEFTEC zdroj SFX Smart Series, BFX-350BS, 350 W, 80+ Bronze
Výkon zdroje (W):350; Formát zdroje:SFX; Konektory:8pin CPU 1x, PCIe 6-pin, PCIe 8-pin, SATA 15-pin, Molex, FDD; Konektory pro základní desku:ATX 20-pin, ATX 24-pin, EPS 8-pin; Efektivita zdroje:80 Plus Bronze; Podsvícení:Bez podsvícení.
Kód produktu1022657
Part numberBFX-350BS
Hlídací pes
SMART SERIES
  • 80 PLUS® Bronze certified efficiency
  • DC-to-DC technology
  • OCP and OTP Protection
  • Long Life 9cm fan
TECHNICAL SPECIFICATIONS
Model Smart 350 W
Article no. BFX-350BS
EAN code 0753263077486
Weight (wthout/with package) 1 kg / 1.3 kg
AC input 100 - 240 V / 5.0A
Frequency 47 - 63 Hz
+5V 18.0 A
+3.3 V 18.0 A
+5 V & +3.3 V combined 110 W
+12 V1 29.16 A
+12V2 -
+12V1, +12V2 combined 349.92 W
P.F. >0.9
-12 V 0.3 A / 3.6 W
+ 5VBS 2.5 A / 12.5 W
Maximum Power 350 W
Connectors
20+4 PIN ATX 1
8 PIN EPS (4+4) 1
8 PIN PCIe (6+2) 1
SATA 3
MOLEX 2/1
Cable length (mm)
20+4 PIN ATX 350
8 PIN EPS (4+4) 350
8 PIN PCIe (6+2) 350
SATA 3 x 250
MOLEX / FLOPPY 2 x 150 / 150
Features
ATX12V Version ATX 12V 2.3
Efficiency 80+ Bronze
Dimension (D x W x H) 100 x 125 x 64mm
PFC Active PFC (0,9)
Fan 90 mm silent fan
Security AFC (Automatic Fan speed Control)
OCP (Overcurrent protection)
OPP (Overload protection)
OTP (Over-temperature protection)
OVP (Overvoltage protection)
SCP (Short-circuit protection)
SIP (Surge & Inrush Protection)
UVP (Under Voltage protection)
Warranty 24 Months
Formát zdroje: SFX
Konektory: 8pin CPU 1x