CHIEFTEC zdroj Proton, BDF-1000C, 1000W, 14cm fan, PFC, 80+ Bronze, Cable Management
Přidat do oblíbenýchCHIEFTEC zdroj Proton, BDF-1000C, 1000W, 14cm fan, PFC, 80+ Bronze, Cable Management
Výkon zdroje (W):1000; Formát zdroje:ATX; Konektory:8pin CPU 1x, PCIe 6-pin, PCIe 8-pin, SATA 15-pin, Molex, FDD; Konektory pro základní desku:ATX 20-pin, ATX 24-pin, EPS 8-pin; Efektivita zdroje:80 Plus Bronze; Podsvícení:Bez podsvícení.
Kód produktu1022519
Part numberBDF-1000C
Hlídací pes
Performance
AC Input:
115-230V
Frequency:
50 - 60Hz
+5V:
23A
+3,3V:
23A
+5V & +3,3V combined:
140W
+12V 1:
83A
+12V 2:
N/A
+12V 1 & +12V 2 combined:
N/A
+12V 3:
+12V 4:
+12V 3 & +12V 4 combined:
P.F.:
>0,9
-12V:
0,5A
+5VSB:
3,0A
Maximum Load:
1000W
Modular cable
24PIN ATX:
SATA:
9
MOLEX:
3
Floppy:
1
4PIN 12V:
8PIN 12V:
8PIN (4+4) 12V:
2
6PIN PCIe:
8PIN (6+2) PCIe:
6
Features
Specification:
ATX 12V 2.3
Form factor:
PS II
Efficiency:
> 85%
Dimension (DxWxH):
140 mm x 150 mm x 87 mm
PFC:
Active PFC (0,9)
Fan:
140mm silent fan
Security:
UVP (Undervoltage protection)
OVP (Overvoltage protection)
SCP (Short-circuit protection)
OPP (Overload protection)
OCP (Overcurrent protection)
OTP (Over Temperature protection)
AFC (Automatic Fanspeed Control)
Warranty:
24 Month
Formát zdroje: ATX
Konektory: 8pin CPU 1x