CHIEFTEC zdroj Polaris Series, PPS-650FC, 650W, ATX-12V V.2.4, PS2, 12cm fan, Active PFC, Modular, 80+ Gold
Přidat do oblíbenýchCHIEFTEC zdroj Polaris Series, PPS-650FC, 650W, ATX-12V V.2.4, PS2, 12cm fan, Active PFC, Modular, 80+ Gold
Výkon zdroje (W):650; Formát zdroje:ATX; Konektory:8pin CPU 1x, 8pin CPU 2x, PCIe 6-pin, PCIe 8-pin, SATA 15-pin, Molex, FDD; Konektory pro základní desku:ATX 20-pin, ATX 24-pin, EPS 8-pin; Modulární kabeláž; Efektivita zdroje:80 Plus Gold; Vlastnosti zdroje:Modulární kabeláž; Podsvícení:Bez podsvícení.
Kód produktu1022593
Part numberPPS-650FC
EAN produktu753263076434
Záruka:24 Měsíc(ů)
Výrobce:Chieftec
Skladová dostupnost:Skladem
Hlídací pes
PPS-650FC
  • 80 PLUS® Gold certified efficiency
  • Fully modular cable management
  • High power density design for compact size
  • LLC half-bridge converter with DC-to-DC technology
With the size of only 140mm in length and fully modular cable management, the Polaris Series is easy to install in any system for standard ATX PSU. Cable lengths of 650mm ensure that these power-supplies can be used even in large builds. Whether a small PSU housing for compact system is needed or longer cables for large systems, the Polaris Series can be trusted to do the job with top performance and efficiency.
TECHNICAL SPECIFICATIONS
PERFORMANCE
Model Polaris 650W
Article no. PPS-650FC
EAN code 0753263076434
Weight (without/with package) 2.175 kg / 2.480 kg
AC Input 100-240V / 10A
Frequency 50-60Hz
+5V 22A
+3,3V 22A
+5V & +3,3V combined 120W
+12V 1 54.2A / 650W
+12V 2 -
+12V 1 & +12V 2 combined -
P.F. >0,9
-12V 0,3A / 3,6W
+5VsB 3.0A / 15W
Maximum Power 650W
8 PIN EPS (4+4) 2
8 PIN PCIe (6+2) 4
SATA 6
MOLEX 3
FLOPPY 1
CABLE LENGHT
20+4PIN ATX 650
8 PIN EPS (4+4) 650/150
8 PIN PCIe (6+2) 2x 500/150
SATA 2x 450/150/150
MOLEX 450/150/150/150
FLOPPY Molex
FEATURES
Specification ATX 12V 2.4
Form factor PS II
Efficiency 80 PLUS® Gold
Dimension (DxWxH) 140mm x 150mm x 87mm
Fan 120mm silent fan
Security AFC (Automatic Fanspeed Control)
OCP (Overcurrent protection)
OPP (Overload protection)
Formát zdroje: ATX
Konektory: 8pin CPU 1x
Konektory: 8pin CPU 2x