CHIEFTEC zdroj Chieftronic PowerUp GPX-650FC, 650W ATX,80PLUS GOLD,cable-mgt,retail
Přidat do oblíbenýchCHIEFTEC zdroj Chieftronic PowerUp GPX-650FC, 650W ATX,80PLUS GOLD,cable-mgt,retail
Kód produktu1022611
Part numberGPX-650FC
EAN produktu753263077189
Záruka:60 Měsíc(ů)
Hlídací pes
GPX-650FC
- 5-year warranty
A high power-density design allows this series to deliver up to 850W of power in a compact form factor, measuring only 14 cm in total length, while achieving 80 PLUS® Gold certified efficiency. The compact size combined with the fully modular cable management, allows the PowerUp series to be used conveniently in smaller builds, where a short PSU is needed, while long, flat, black cables support builds even in very
large gaming cases.
SPECIFICATIONS:
Performance
Model PowerUp 650W
Article no. GPX-650FC
EAN code 0753263077189
Weight (without/with package) 2.2 kg / 2.75 kg
AC Input 100 - 240V / 10.0A
Frequency 47 - 63Hz
+5V 20A
+3,3V 20A
+5V & +3,3V combined 100W
+12V
54A/ 648W
-12V 0.3A / 3.6W
+5VsB 2.5A / 12.5W
Maximum Power 650W
8 PIN CPU (4+4) 2
8 PIN PCIe (6+2) 2
SATA 9
8 PIN CPU (4+4) 650/150
8 PIN PCIe (6+2) 2x 500
SATA 3x 500/150/150
Features
ATX 12V Version v2.53
Efficiency 80 PLUS Gold
Dimension (DxWxH) 140 mm x 150 mm x 86 mm
PFC Active PFC
Fan 120mm silent fan
Formát zdroje: ATX
Konektory: 8pin CPU 1x
Konektory: 8pin CPU 2x