CHIEFTEC zdroj A90 Series, GDP-550C, 550W, ATX-12V V.2.3/EPS-12V, PS-2, 14cm fan, >90%
Přidat do oblíbenýchCHIEFTEC zdroj A90 Series, GDP-550C, 550W, ATX-12V V.2.3/EPS-12V, PS-2, 14cm fan, >90%
Výkon zdroje (W):550; Formát zdroje:ATX; Konektory:8pin CPU 1x, PCIe 6-pin, PCIe 8-pin, SATA 15-pin, Molex, FDD; Konektory pro základní desku:ATX 20-pin, ATX 24-pin, EPS 8-pin; Efektivita zdroje:80 Plus Gold; Podsvícení:Bez podsvícení.
Kód produktu1022399
Part numberGDP-550C
EAN produktu4710713230828
Záruka:36 Měsíc(ů)
Hlídací pes
http://www.chieftec.eu/en/psus/a-90-serie/gdp-550c.html
Specification:
ATX 12V 2.3
Form factor:
PS II
Efficiency:
>90%
Dimension (DxWxH):
160 mm x 150 mm x 87 mm
PFC:
Active (0,9)
Fan dimension:
140mm silent fan
Safety:
UVP (Undervoltage protection)
OVP (Overvoltage protection)
SCP (Short-circuit protection)
OPP (Overload protection)
OCP (Overcurrent protection)
OTP (Over Temperature Protection)
AFC (Automatic Fanspeed Control)
Certificate:
ATI Crossfire / Nvidia SLI
AC Input:
200-240V / 4A
Frequency:
47 - 63Hz
+5V:
20A
+3,3V:
20A
+5V & +3,3V combined:
110W
+12V 1:
45A / 540W
+12V 2:
N/A
+12V 1 & +12V 2 combined:
N/A
+12V 3:
+12V 4:
+12V 3 & +12V 4 combined:
P.F.:
>0,9
-12V:
0,3A
+5VSB:
2,5A
Maximum Load:
550W
Connectors
Native Cable:
20+4PIN:
===550mm===[20+4PIN]
8PIN EPS (4+4):
===550mm===[8PIN EPS]
Modular Cable:
SATA:
===550mm===[SATA]===150mm===[SATA]===150mm===[SATA]
SATA:
Molex / Floppy:
===550mm===[Molex]===150mm===[Molex]===150mm===[Molex]===150mm===[Floppy]
8PIN PCIe (6+2):
===550mm===[PCIe]
8PIN PCIe (6+2):
===550mm===[PCIe]
Formát zdroje: ATX
Konektory: 8pin CPU 1x