CHIEFTEC redundantní zdroj MRZ-5800K2V, 2x800W, ATX-12V V.2.3, PS-2 type, PFC, 80+ Platinum
doprava zdarma
Přidat do oblíbenýchCHIEFTEC redundantní zdroj MRZ-5800K2V, 2x800W, ATX-12V V.2.3, PS-2 type, PFC, 80+ Platinum
Výkon zdroje (W):800; Formát zdroje:ATX; Konektory:8pin CPU 1x, PCIe 6-pin, PCIe 8-pin, SATA 15-pin, Molex, FDD; Konektory pro základní desku:ATX 20-pin, ATX 24-pin, EPS 8-pin; Efektivita zdroje:80 Plus Platinum; Podsvícení:Bez podsvícení.
Kód produktu1022630
Part numberMRZ-5800K2V
Hlídací pes
Performance
Model MRZ 800W
Article no. MRZ-5800K2V
EAN code 0753263076687
Weight (without/with package) 5.2 kg / 5.7 kg
AC Input 100 - 240V / 6-10A
Frequency 47 - 63Hz
+5V 20A
+3,3V 20A
+5V & +3,3V combined 165W
+12V 1 66A
+12V 2 -
+12V 1 & +12V 2 combined -
P.F. >0,9
-12V 0.5A
+5VsB 3.5A
Maximum Power 800W
Connectors
20+4PIN ATX 1
8 PIN EPS (4+4) 1
8 PIN EPS 1
8 PIN PCIe (6+2) 6
SATA 4
MOLEX 2
MOLEX/FLOPPY 2
TTL Signal 1
LED (Total Power) 1
BUZZER RESET/PUSH SW 1
PMBus SIGNAL 1
Cable length
20+4PIN ATX 550
8 PIN EPS (4+4) 550
8 PIN EPS 550
8 PIN PCIe (6+2) 3x 550/200
SATA 2x 550/200
MOLEX 550/200
MOLEX/FLOPPY 550/200
TTL Signal 1070
LED (Total Power) 1070
BUZZER RESET/PUSH SW 770/200
PMBus SIGNAL 500
Features
Specification ATX 12V 2.3
Form factor PS II mini redundant
Efficiency 80 PLUS® Platinum
Dimension (DxWxH) 222mm x 150mm x 86mm
PFC Active PFC
Fan 2x 40mm fan (1 fan per module)
Security
  • OCP (Over Current Protection)
  • OPP (Over power protection)
  • OTP (Over Temperature Protection)
  • OVP (Overvoltage Protection)
  • SCP (Short Circuit Protection)
  • UVP (Over Voltage Protection)
Warranty 24 Months
Formát zdroje: ATX
Konektory: 8pin CPU 1x