CHIEFTEC redundantní zdroj MRW-5600G, 2x600W, ATX-12V V.2.3, PS-2 type, PFC, 80+ Gold
doprava zdarma
Přidat do oblíbenýchCHIEFTEC redundantní zdroj MRW-5600G, 2x600W, ATX-12V V.2.3, PS-2 type, PFC, 80+ Gold
Výkon zdroje (W):600; Formát zdroje:ATX; Konektory:8pin CPU 1x, SATA 15-pin, Molex, FDD; Konektory pro základní desku:ATX 20-pin, ATX 24-pin, EPS 8-pin; Efektivita zdroje:80 Plus Gold; Podsvícení:Bez podsvícení.
Kód produktu1022404
Part numberMRW-5600G
Hlídací pes
http://www.chieftec.eu/en/psus/redundant-psus/mrw-5600g.html
Specification:
ATX 12V 2.3
Form factor:
PS II
Efficiency:
>90%
Dimension (DxWxH):
185 mm x 150 mm x 87 mm
PFC:
Active PFC (0,9)
Fan:
40mm fan (2x 40mm per module)
Security:
Metal frame
2 x 320W modules
TTL-Signal
Buzzer- & LED Alarm
Hot-swap, hot-plug features
Full range Input 100V~240V
Meet FCC, CISPR EMI regulation
Balanced load sharing design
UVP (Undervoltage protection)
Dual OVP (Overvoltage protection)
SCP (Short-circuit protection)
OPP (Overload protection)
OCP (Overcurrent protection)
OTP (Over Temperature Protection)
Certificates:
80PLUS Gold
Performance
AC Input:
100V / 9A | 240V / 4A
Frequency:
47-63 Hz
+5V:
25A
+3,3V:
25A
+12V1:
49A
+5V & +3,3V combined:
170W
+5V & +3,3V +12V1 combined:
N/A
P.F.:
>0,9
-5V:
N/A
-12V:
0,8A
+5VSB:
3,5A
Maximum Load:
600W
Connectors
Native cable:
24PIN:
===600mm===[24PIN]
SATA:
===600mm===[SATA]===200mm===[SATA]
Molex:
===600mm===[Molex]===200mm===[Molex]
Molex:
Molex/Floppy:
===600mm===[Molex]===200mm===[Floppy]
8PIN EPS:
===600mm===[EPS]
8PIN EPS (4+4):
===600mm===[EPS]
TTL Signal-Kabel (red/black):
===750mm===[2PIN]
Buzzer Reset-Kabel (yellow/black):
===750mm===[2PIN]
Formát zdroje: ATX
Konektory: 8pin CPU 1x