CHIEFTEC redundantní zdroj MRG-5800V, 2x800W, ATX & Intel Dual Xeon-12V V.2.3/EPS-12V, PS-2 type, PFC
doprava zdarma
Přidat do oblíbenýchCHIEFTEC redundantní zdroj MRG-5800V, 2x800W, ATX & Intel Dual Xeon-12V V.2.3/EPS-12V, PS-2 type, PFC
Výkon zdroje (W):800; Formát zdroje:ATX; Konektory:8pin CPU 1x, SATA 15-pin, Molex, FDD; Konektory pro základní desku:ATX 20-pin, ATX 24-pin, EPS 8-pin; Podsvícení:Bez podsvícení.
Kód produktu1022246
Part numberMRG-5800V
Hlídací pes
http://www.chieftec.eu/en/psus/redundant-psus/mrg-5800v.html
Technical Data:
AC Input:
100V / 9A | 240V / 5A
Frequency:
47-63 Hz
+5V:
32A
+3,3V:
32A
+12V1:
65A
+5V & +3,3V combined:
190W
+5V & +3,3V +12V1 combined:
780W
P.F.:
>0,9
-5V:
N/A
-12V:
0,8A
+5VSB:
3,5A
Maximum Load:
800W
Connectors:
AC Input:
100V / 9A | 240V / 5A
Frequency:
47-63 Hz
+5V:
32A
+3,3V:
32A
+12V1:
65A
+5V & +3,3V combined:
190W
+5V & +3,3V +12V1 combined:
780W
P.F.:
>0,9
N/A
-12V:
0,8A
+5VSB:
3,5A
Maximum Load:
800W
Features:
Specification:
ATX 12V 2.3
Form factor:
PS II
Efficiency:
>80%
Dimension (DxWxH):
210 mm x 150 mm x 87 mm
PFC:
Active PFC (0,9)
Fan:
40mm Fan (2x 40mm pro Modul)
Security:
Kompletter Metallrahmen
2 x 800W Module
TTL-Signal
Buzzer- & LED Alarm
Hot-swap, hot-plug features
Full range Eingang 100V~240V
Meet FCC, CISPR EMI regulation
Balanced load sharing design
UVP (Undervoltage protection)
Dual OVP (Overvoltage protection)
SCP (Short-circuit protection)
OPP (Overload protection)
OCP (Overcurrent protection)
OTP (Over Temperature Protection)
MTBF (mean time between failure): >100.000h
Formát zdroje: ATX
Konektory: 8pin CPU 1x