CHIEFTEC redundantní zdroj MRG-5700V, 700W, 80+
doprava zdarma
Přidat do oblíbenýchCHIEFTEC redundantní zdroj MRG-5700V, 700W, 80+
Výkon zdroje (W):700; Formát zdroje:ATX; Konektory:8pin CPU 1x, SATA 15-pin, Molex, FDD; Konektory pro základní desku:ATX 20-pin, ATX 24-pin, EPS 8-pin; Efektivita zdroje:80 Plus; Podsvícení:Bez podsvícení.
Kód produktu1022297
Part numberMRG-5700V
Hlídací pes
http://www.chieftec.eu/en/psus/redundant-psus/mrg-5700v.html
Performance:
AC Input:
100V / 9A | 240V / 5A
Frequency:
47-63 Hz
+5V:
32A
+3,3V:
32A
+12V1:
57A
+5V & +3,3V combined:
190W
+5V & +3,3V +12V1 combined:
N/A
P.F.:
>0,9
-5V:
N/A
-12V:
0,8A
+5VSB:
3,5A
Maximum Load:
700W
Connectors (native cables):
20+4PIN:
===550mm===[24PIN]
SATA:
===550mm===[SATA]===200mm===[SATA]
SATA:
Molex:
===550mm===[Molex]===200mm===[Molex]
Molex:
Molex/Floppy:
===550mm===[Molex]===200mm===[Floppy]
8PIN PCIe (6+2):
===550mm===[PCIe]
8PIN EPS:
===550mm===[8PIN]
8PIN EPS (4+4):
===550mm===[EPS]
6PIN PCIe:
===550mm===[PCIe]
TTL signal cable (red/black):
===1140mm===[2PIN]
Buzzer reset cable (yellow/black):
===740mm===[2PIN]
System power LED (red/black/green):
===1130mm===[LED]
Features:
Specification:
ATX 12V 2.3
Form faktor:
PS II
Efficiency:
>80%
Dimension (DxWxH):
210 mm x 150 mm x 87 mm
PFC:
Active PFC (0,9)
Fan:
40mm fan (2x 40mm pro Module)
Security:
Metal frame
2 x 700W Module
TTL-Signal
Buzzer- & LED Alarm
Hot-swap, hot-plug features
Full range Eingang 100V~240V
Meet FCC, CISPR EMI regulation
Balanced load sharing design
UVP (Undervoltage protection)
Dual OVP (Overvoltage protection)
SCP (Short-circuit protection)
OPP (Overload protection)
OCP (Overcurrent protection)
OTP (Over Temperature Protection)
MTBF (mean time between failure): >100.000h
Formát zdroje: ATX
Konektory: 8pin CPU 1x